Propozice Tatra 2018 ke stažení zde.

Přihláška Tatra 2018 ke stažení zde.

Tatra Veteran Car Club Semily má zřízenu klubovou testovací komisi. Zájemci o testování historických vozidel získají podrobnější informace u předsedy komise pana Vojtěcha Paliče.

 

                Testování historických vozidel pro zařazení do registru historických vozidel

Účelem testování HV je zařazení těchto vozidel do registru historických vozidel, vydání PHV, ORV a ZRZ pro historické vozidlo, které umožňují za daných podmínek provoz těchto vozidel na pozemních komunikacích.

Testování HV pro zařazení do registru historických vozidel je možné provést pouze u vozidel, která nejsou evidována v žádném jiném registru silničních nebo historických a sportovních vozidel, a to jak na území České republiky, tak na území jiného státu.

 

                Testování silničních vozidel na "bílých značkách"  

    1. Testování silničních vozidel je jednostupňové testování vozidel na historickou původnost a je prováděno klubovou testovací komisí.
    2. Účelem testování silničních vozidel na historickou původnost je vystavení „Protokolu o testování.“ 
    3. Protokol umožňuje vlastníkovi vozidla:

- sjednání snížené sazby pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zákona č. 168/1999 Sb. (povinné ručení) 

- výjimku ze zákazu vjezdu vozidel do vyznačených nízkoemisních zón v ČR

- při případné škodní události je na vozidlo pohlíženo jako na vozidlo historické, které je součástí našeho technického a kulturního dědictví.

- zažádat o vydání dokladu o uznání silničního vozidla na místně příslušném krajském úřadu k odpuštění ekologického poplatku dle vyhlášky č. 297/2009 Sb. při změně vlastníka silničního vozidla.

 

Dále je možné si na základě kladného klubového testování nechat na registračním místě provést Zápis o historické původnosti silničního vozidla do Registru silničních vozidel a Technického průkazu silničního vozidla a měl by sloužit při pravidelné prohlídce na STK a ME pro uplatnění úlev při úkonech obou prohlídek.

 Více o testování historických vozidel je na webových stránkách fkhv.cz

 

Další fotogalerie na Rajče.net.

Přihlašovací údaje:

jméno:

heslo:

Podrobný kontakt

 

Nepřehlédněte

Hlavní kontakt

TATRA VETERAN CAR CLUB Semily v AČR

Okružní 1209

512 51 Lomnice nad Popelkou

web: www.tatraclub.cz

e-mail: petr.stepan57(zavináč)gmail.com